Jesteś tutaj

The Synki + Krambabula - Cactus Pub 22.03.2019 , start 20:30 !

Data: 
piątek, 22 Marzec, 2019 - 20:30
Koncert The Synki

Zapraszamy na koncert dwóch zesołów: The Synki oraz Krambabula!

22.03.2019 godz. 20:30 bilety - 20/25 PLN

Więcej informacji pod linkiem: https://www.facebook.com/events/815743262096349/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Synki – zespół założony w roku 2008 w Trzciance w województwie wielkopolskim przez Bartosza Czaplińskiego oraz Karola Rodzika, ówczesnych licealistów, którzy zamierzali utworzyć kolektyw podbijający serca mieszkańców gminy, no …co najwyżej powiatu. Jednakże regularne spotkania, czas oraz klimat zasiały w członkach zespołu coś, co spowodowało, że historia zespołu trwa do dnia dzisiejszego. Ba! Działalność zespołu wykroczyła znacznie poza gminę, powiat, a nawet województwo.
Zespół od początku działalności bazuje na dwóch nurtach muzycznych jakimi są SKA i REGGAE, nie zamyka jednak swych umysłów, a przede wszystkim uszu na inne gatunki. Do roku 2012 zespół działał lokalnie, zdobywając przy tym nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach oraz przeglądach muzycznych. Z racji przenosin na niwę poznańską, rok ten okazał się być przełomowym dla zespołu, gdzie w mieście pełnym możliwości, grupa maksymalnie wykorzystała swoją szansę i zaczęła grać na scenach w całej Polsce. W międzyczasie pojawiały się oczywiście liczne zawirowania i kłótnie, jak w każdej normalnej polskiej rodzinie, ale finalnie po 6 latach wspólnej podróży, zespół wydał własnym sumptem płytę „Skatelita”, która została nagrana w pilskim Studio Q u Toma Horna, masteringiem natomiast zajęło się Studio As One.
W latach 2012-2015 Synki zagrały około 150 koncertów na terenie kraju.
Do najważniejszych miejsc zaliczają :
- Przystanek Woodstock – Pokojowa Wioska Kryszny
- Reggae nad Wartą – Gorzów Wlkp
- Reggae na Piaskach – Ostrów Wlkp – konkurs im. Ryszarda Sarbaka,
- Juwenalia Poznań
- Juwenalia Politechniki Warszawskiej,
- Juwenalia w Pile
Jednym z ważniejszych wydarzeń dla zespołu była wizyta w studio TVN, gdzie podczas programu śniadaniowego, Dzień Dobry TVN, Synki zagrały utwór „Przezroczystość”.
W grudniu 2015 zespół postanowił uśpić swoje działania, jak się okazało, na pełne dwa lata. W tym czasie każdy zdążył delikatnie zdziadzieć, dorobić się kredytu hipotecznego oraz zaczął chodzić w kapciach. Zaniepokojeni swym stanem i stęsknieni za przygodą, w roku 2018 postanowili powstać z półmartwych by wznowić wspólną muzyczną podróż i ponownie poczuć wiatr we włosach, niedospanie po weekendzie i zostawić w tyle przyziemne obowiązki.
Synki obecnie pracują nad materiałem na drugą płytę, grając przy tym koncerty klubowe jak i plenerowe. Gorąco zachęcamy do współpracy !
 
 
KRAMBABULA to folk-rockowy zespół z Poznania; gramy energetyczną mieszankę słowiańskiej muzyki ludowej z domieszką rocka. Teksty wykonywanych utworów są w języku polskim, łemkowskim oraz ukraińskim. Wiele z nich to utwory pochodzące z muzyki tradycyjnej, śpiewane są tzw. białym głosem i przefiltrowane przez różnorodne pasje muzyczne członków grupy. 

5 sierpnia 2017 r., podczas koncertu zespołu na 23 Przystanku Woodstock, miała miejsce premiera pierwszej płyty zespołu KRAMBABULA. Płyta została wydana przez wydawnictwo Lou&Rocked Boys. Jest to wydawnictwo, gdzie swoje płyty wydały takie zespoły jak Enej, Kamil Bednarek, Farben Lehre, czy Haydamaky.

Nagrody, wyróżnienia, koncerty:
 
- II miejsce podczas Dragon Folk Fest vol 8, w ogólnopolskim konkursie o Złotą Fujarę.
- zespół 5 sierpnia 2017 r., zagrał koncert podczas 23 Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny
- zespół został finalistą VII Akdemickiego Przeglądu Muzycznego i w związku z tym wystąpił podczas największego festiwalu muzycznego w Wielkopolsce, poznańskich Juwenaliów, w towarzystwie takich zespołów jak KULT i SuperHalo.
- konkurs Demostacja w Poznaniu: spośród 86 zgłoszeń, zespół znalazł się wśród 8 finalistów i zagrał swój koncert na KonterART.
- I miejsce podczas Olandia Etno Festiwal, w ogólnopolskim konkursie o Złoty Wiatrak. Ta nagroda umożliwiła nam sfinansowanie debiutanckiej płyty.
- I wydana płyta „KRAMBABULA”, wyd. Lou&Rocked Boys

 

http://www.youtube.com/embed/uRGjUgM6_uM

 

Reklama