Jesteś tutaj

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

Data: 
niedziela, 15 Styczeń, 2017 - 09:00
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP)

Komentarze

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rozgrywka-z-WOSP-Caritas-odcina-s... Powinniśmy zadać pytanie na szczeblu lokalnym.Czy nasz lokalny Pis w tym burmistrz Czarnecki i radni z tego ugrupowania popierają to co ich liderzy wyprawiają z WOŚP i czy ich się nie wstydzą? Bo nie transmitowanie przez media publiczne TVP tego wielkiego na skalę całej Polski wydarzenia i jest nie do przyjęcia.Media publiczne są własnością wszystkich Polaków a nie tuba propagandową obecnego rządu Pis u.

                  Już kilkakrotnie napisałem na tym forum o przykładnej wręcz postawie burmistrza Trzcianki, którą mogliby naśladować inni samorządowcy. Potrafi doskonale rozgraniczyć interes gminy od partyjnego interesu PiS. Mają mu to za złe ci najbardziej ortodoksyjni członkowie PiSu. Poza tym Krzysztof Czarnecki startował z KWW Krzysztofa Czarneckiego.... to nie z PIS...

                 Nie piszę tego aby "zapunktować" tylko dla rzetelności i złapania odpowiednich proporcji. Prospołeczna postawa w dotychczasowym jego działaniu .... jakoś nie śmiałbym zadać mu pytania jakie proponuje asbachlt.....

                   Osobiście uważam WOŚP za swego rodzaju referendum między rządem popieranym przez kościół, a resztą społeczeństwa. Przewiduję w związku z tym rekordową kwotę ze zbiórki...

Moim zdaniem fragment twojego powyzszego wpisu  frant jest daleki od rzetelnego.I tu spieszę z odpowiedzią.Temat wzorowego burmistrza tym razem przemilcze witajac uśmiechem.Sytulacja przynależności partyjnej z przed kilku lat obecnego burmistrza Krzysztofa Czarneckiego kiedy był jako radny w ugrupowaniu "Samorzadni"a przed wyborami  tak jak piszesz startował na burmistrza Trzcianki jako  KWW Krzysztof Czarnecki nie ma nic do rzeczy co PiS wyprawia dzis wokół WOŚP.Ale to nie znaczy że burmistrz Czarnecki nie miał nic wspólnego wcześniej zanim był radnym z Pis-em.Bo jak wiadomo zanim obecny burmistrz Krzysztof Czarnecki  znalazł się w tym miejscu w którym obecnie się znajduje  zajmując dziś w naszym urzędzie fotel burmistrza Trzcianki  był jeszcze Posłem na sejm RP z ramienia Pis-u .I w tym miejscu zarzucam ci brak rzetelności  i szczerej wypowiedź. To wszystko powoduje że moja propozycja zapytania sie publicznie burmistrza CZARNECKIEGO i radnych z ramienia Pis  o obecną sytuację skandalicznego zachowania ich  partyjnych kolegów w sprawie nie transmitowania przez media publiczne TVP WOŚP jest jak najbardziej zasadne.

             Mnie interesuje dobro Trzcianki, jakkolwiek to brzmi...

             Dlatego przedstawiam postawę K. Czarneckiego jako wzór do naśladowania dla innych samorządów. Doskonale zdaję sobie sprawę, że należy on do PIS, mało tego, jest szefem na okręg pilski o czym napisałem na tym forum. I co z tego wynika? Ano tylko tyle, że stworzyła się szansa na jakieś przychylniejsze podejście do problemów gminy przez władze centralne. Postawa burmistrza, który współpracuje z radą miejską, z sołtysami, do którego dostęp jest praktycznie nieograniczony i w każdej sprawie każdy mieszkaniec może sobie z nim pogadać, gania po gminie i sam sprawdza realizację zadań cośkolwiek inaczej jest postrzegana niż doświadczenia z ostatniego dziesięciolecia.

              Nie przeszkadza mi więc z jakiego ugrupowania czy partii się wywodzi. Dba o gminę, do tego został powołany i wywiązuje się z tego. I jeszcze sprawa WOŚP.... Podpowiedział mi jeden z trzcianeckich aniołów, że burmistrz Czarnecki wziął udział w ubiegłorocznej licytacji tortu podczas finału WOŚP i przekazał go właśnie aniołom.... Tak więc osądzajmy czyny ....

             .To jest to łapanie odpowiednich proporcji i dystansu o którym napisałem wyżej.

Postawa  burmistrza Czarneckiego i radnych szczególni  mnie zachwyca kiedy widzę ich wspólny olewczy stosunek do  skandalicznej moim zdaniem sytuacji wykonywania usług polbrukowych przez byłą firmę burmistrza a obecnie jego córki.I to jest w moiej opini glowny powód dlaczego burmistrz jest taki pokorny po co drażnić lwa czyli społeczeństwo.Nie ma jak "dobra mina do złej gry" będę robił co chcą.Niech się wszystkim wydaje że tylko interes gminy jest dla mnie najważniejszy.Bo tak naprawdę nic wyjatkowego nie robi.Co do WOŚP i tego co burmistrz Czarnecki zrobił czy nie zrobił w tamtym roku jest nie adekwatne do obecnej sytuacji co robią jego koledzy z Pis dzis?Dlatego jestem ciekaw co myśli burmistrz  o nadchodzącej niedzieli kiedy będzie znowu grała WOŚP a dzień wcześniej swoją publiczną zbiórkę organizuje TVP pod skrzydłami Pis.którą z tych imprez burmistrz Czarnecki będzie wspierał bardziej.

               W świetle wpisu asbachlta ze szczególną uwagą obserwowałem poczynania burmistrza K. Czarneckiego podczas WOŚP. Wylicytował tort za 1200 zł, który został podzielony i skonsumowany przez mieszkańców Trzcianki.

                 Niby nic wyjątkowego.... Jednak potwierdza moją opinię ....

              Nie wstyd ci asbachlt?

Zaskocze cie frant.Może i jestem jednym z największym krytykiem burmistrza Czarneckiego na tym forum ale potrafię też dostrzec i pozytywne rzeczy.Widzę że burmistrz Czarnecki nie uległ tej podlej nagoce przeciw WOŚP i Oswsiakowi i to się chwali.Nie zapominajmy że wielu kolegów partyjnych burmistrza Czarneckiego wrecz nienawidzi WOŚP o czym wszyscy dobrze wiemy w tym cześć kościoła co jest smutne .Wiec chyba zasadana była moja ciekawość jak zachowa się burmistrza Trzcianki w nowej sytulacji.A dlaczego nowej a no bo w tamtym roku burmistrz Czarnecki był tylko burmistrzem i oficjalnie nie zajmował dodatkowo  żadnej funkcji z ramienia żadnej partii a to na takim stanowisku często zobowiązuje.

Nie wyobrażam sobie... nie ma takiej opcji... żeby w tej sytuacji można było postąpić inaczej ;) 

I z licytacją i podziałem toru wśród zebranych ... jak zresztą co rok ;)  ... 

Ja też mówiąc szczerze nie wyobrażałem sobie innej sytulacji.Inna postawa burmistrza mogłaby mieć swoje swoje spoleczne konsekwencje które w moim przekonaniu przełożył by się w przyszłości na wynik wyborów. Ale chcę wierzyć że burmistrz Czarnecki nie kierował się polityczną kalkulacją tylko szczerymi intencjami.

 

Reklama