Jesteś tutaj

CZY KTOŚ WIE CO STAŁO SIĘ 1 LUTEGO 2017 NA OS. 25 - LECIA?

1 lutego 2017 ok. 17:00 przyjechały na sygnale 3 wozy strażackie gaśniczo - ratownicze. Czy ktos wie co sie stało? stały ok 15 minut i odjechały.

 

https://youtu.be/bh8VurI77QY

Niekoniecznie. Jeżeli będzie to potraktowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze, to nic się nie stanie. Ktoś mógł np. zaparowane szyby uznać za zadymienie i wezwał. Zdarzyło się tak u mnie w bloku kiedyś. Przyjechały aż trzy, ponieważ standardowo jadą minimum dwa, tu musiał być dodatkowo podnośnik, oczywiście z racji specyfiki budynku i samej lokalizacji "zagrożenia". Natomiast jeśli to miał być żart świadomie wywołany, to oczywiście koszty powinny i zazwyczaj są nakładane na sprawców. 

W bloku nr 2 na  zpruszono ogień,  dzieki przytomnosci właściciela i sasiadów pożar zdołano opanować przed przyjazdem strazaków. Spekulacje o fałszywym alarmie nie  są prawdziwe.

Dzięki greg za odpowiedz i innym osobom tez dziękuje za odniesienie sie do mego pytania. Dzis tj. 6 lutego w Programie lokalnym trzcianeckiej Kablowki potwierdzono, iz było zaproszenie ognia. Na szczescie wlasciciel mieszkania obudzil sie w czas i sasiedzi tez wczesnie zareagowali. Dlatego wozy strazackie odjechały nie podejmujac interwencji.

 

Reklama