Skrócony życiorys: Informacje o wykształceniu, dotychczasowym doświadczeniu zawodowym i działalności społecznej.
Krzysztof W. Jaworski, urodzony 12 maja 1987 r.
Absolwent trzcianeckiego „ogólniaka”, a w dalszej kolejności magister międzynarodowych stosunków gospodarczych ze specjalizacją studiów europejskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz licencjat poznańskiego AWF na kierunku turystyki i rekreacji.
Wyznawca teorii uczenia się przez całe życie. Po kursie pedagogicznym dającym możliwość pracy w instytucjach oświatowych, dodatkowo uzyskał podyplomowe kształcenie z zakresu:
- Menedżer sportu w latach 2012-2013 w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku (zajęcia na Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu)
- Organizacja i zarządzanie oświatą w latach 2014-2015 na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu
- Master of Public Administration w latach 2017-2018 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu
- MBA in Community Management – studia menedżerskie dające kwalifikacje do zasiadania w radach nadzorczych dedykowane samorządowcom, w latach 2020-2021, w ramach współpracy Krakowskiej Szkoły Biznesu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Ścieżka zawodowa bardzo dynamiczna:
- w 2012 roku krótki staż w Fundacji Aktywności Lokalnej w Puszczykowie
- od 2013 do 2018 instruktor, następnie kierownik działu promocji i organizacji imprez, a ostatecznie zastępca dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance
- równolegle w latach 2014-2018 radny rady miejskiej Trzcianki
- od końca 2018 roku Burmistrz Trzcianki
W „międzyczasie” działacz społeczny i propagator zdrowego trybu życia:
- instruktor koszykówki (trener UKS Venus Jędrzejewo) oraz pływania (lekcje finansowane z ministerialnego programu Umiem Pływać)
- założyciel Klubu Sportowego TSD Sport i Stowarzyszenia Klub TSD, organizator szeregu wydarzeń sportowo-kulturalnych oraz międzynarodowych wymian młodzieży na przestrzeni przeszło 2 dekad (od 2002 roku w grupach nieformalnych, a od 2008 roku w ramach wymienionych organizacji pozarządowych).
- członek Stowarzyszenia Hospicjum Trzcianka
- wolontariusz Olimpiad Specjalnych, imprez lekkoatletycznych, Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, a nawet helskiego Fokarium
W przyszłości? Zapewne rozwój w kierunku instytucji międzynarodowych, pomocy humanitarnej, organizacji międzynarodowych wydarzeń sportowych.
Prywatnie: Pozytywnie i optymistycznie nastawiony do życia pasjonat aktywności fizycznej w każdym wydaniu, krótszych i dalszych podróży oraz poznawania innych kultur i języków świata
Dorobek: Podsumowanie najważniejszych osiągnięć w życiu zawodowym i społecznym.
W kontekście osiągnięć w życiu zawodowym i społecznym uważam, że zawsze można mierzyć wyżej i sięgać po kolejne, coraz bardziej ambitne życiowe cele. Jeszcze wiele możemy zdziałać przy odrobinie determinacji.
W ostatnich 5 latach szczególnie dumny jestem z faktu wykorzystania lub pozyskania już przeszło 115 mln zł ze środków zewnętrznych na rzecz różnego rodzaju inwestycji, usług i działań społecznych na terenie naszej gminy.
Osobiście cieszę się, że zdaliśmy jako wspólnota test z odpowiedzialności i bezpiecznie przebrnęliśmy bardzo ciężki i nieprzewidywalny czas kryzysów: pandemicznego, migracyjnego i inflacyjnego. Stawiliśmy także czoła działaniom centralizacyjnym nie zmieniając się dla osiągnięcia krótkotrwałych korzyści lub własnych zysków.
Znaczącym, a pokonanym, wyzwaniem było również uporządkowanie systemu gospodarki odpadami na czele z postawieniem „na nogi” spółki Kombud, która jest obecnie profesjonalnym podmiotem rynkowym, a miłym akcentem sięgnięcie przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury po tytuł najlepszej biblioteki w kraju, dzięki prowadzonej przez siebie faktycznie szerokiej działalności kulturalnej.
Zadowolenie wzbudza również wdrożenie i rosnące zainteresowanie inicjatywą budżetu obywatelskiego oraz stale wzrastająca aktywizacja społeczna mieszkańców widoczna w mnogości inicjatyw realizowanych przez sołectwa, stowarzyszenia i grupy nieformalne.
Program wyborczy: Prezentacja głównych celów i planów na czas sprawowania urzędu burmistrza.
Wieloletni Plan Inwestycyjny został zakrojony przez Radę Miejską Trzcianki aż do roku 2028, a zatem cele są dość jasno określone, a działania przygotowawcze na rzecz ich realizacji mocno zaawansowane. Działania na najbliższe 2-2,5 roku są po prostu zaplanowane lub wręcz zakontraktowane (pozyskane środki). Rusza budowa budynków komunalnych, kontynuowana będzie realizacja harmonogramu budowy dróg.
Nadchodząca perspektywa budżetu środków europejskich przybliża realizację szeregu zaplanowanych już zadań (ścieżki rowerowe, centrum przesiadkowe, rewitalizacja zieleni, strefy młodzieży), a zatem pozostaje nam dalej skutecznie aplikować po zewnętrzne finansowanie i dbałość o źródło pochodzenia środków własnych, przez co należy rozumieć sprzyjanie rozwojowi terenów mieszkaniowych oraz inwestycyjnych, które przełożyć miałyby się na poszerzenie bazy podatkowej.
Pozostaje potencjał do wdrożenia działań miękkich lub punktowych. W tym zakresie pragnę skupić się na podniesieniu poziomu lub dostępności tych usług społecznych, które wciąż nie zyskują społecznego uznania lub zadowolenia: zniwelowanie problemu wykluczenia komunikacyjnego, utrzymanie czystości i dbałości o zieleń, funkcjonowanie straży miejskiej, obsługa klienta, profesjonalizacja podejścia do inwestora. Wobec realizacji wielu dużych projektów w minionej kadencji – skupienie się na małych, drobnych, a oczekiwanych zadaniach inwestycyjnych – podwórza, przestrzenie społeczne, bezpieczeństwo pieszych.
Kluczem ma być również dobra współpraca z partnerami na innych szczeblach samorządu. Przybliżenie powiatu do Trzcianki, nadanie mu sprawczości, zwiększenie jego aktywności. Wykorzystanie środków marszałkowskich (obwodnice, drogi wojewódzkie, drogi dla rowerów) oraz inwestycje z budżetu państwa na terenie gminy (dworzec PKP), a przede wszystkim partnerstwo między organami samorządu gminnego burmistrzem, a radą – to moja najważniejsza deklaracja.
W gronie osób skutecznych w działaniu, współpracujących i idących prosto do celu, ludzi którzy chcą budować Trzciankę jako miejsce pozytywnych relacji, jako miasto dobrych ludzi oraz przestrzeń tworzoną z pasją – na pewno damy radę dynamicznie rozwijać naszą małą ojczyznę!
Materiał przesłany przez kandydata
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz