Jesteś tutaj

POLSKO RATUNKU!

Obrazek użytkownika sailor
Wysłane przez sailor w śr., 07/06/2017 - 10:21

"Dobra zmiana" bierze się za dorzynanie demokracji w Polsce.
Pichcą nową ustawę o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, aby zniszczyć niezależną samorządność w Polsce.
Do tej pory członków kolegium powoływał po połowie rząd i samorząd. Teraz jedynie rząd.
Dotąd mogły jedynie kontrolować finanse samorządów tylko pod kątem legalności. To sztywne kryterium gwarantowało ich obiektywność.
Teraz urzędnicy RIO będą mogli kontrolować samorządowców nie tylko pod kątem legalności ich działań, ale również gospodarności i rzetelności.
Teraz każda decyzja samorządu o wydawaniu pieniędzy będzie mogła zostać zakwestionowana. Nawet najlepiej przygotowana i najwłaściwsza. Taki przepis będzie mógł być wykorzystywany politycznie, a nie merytorycznie. Odtąd izby będą mogły podchodzić do rozstrzygnięć samorządów uznaniowo i podważyć każdą decyzję, co spowoduje paraliż samorządów w których Pis nie będzie miał większości. A potem zarząd komisaryczny - oczywiście z nadania Pis.

Jeszcze tak antypolskiego, antydemokratycznego rządu nie mieliśmy od czasów Stalina.

nie będzie.. Mieszkańcy Polski olewają to, nie interesują ich takie niuanse..ma być 500+, trza wywalić kastę sędziowską..ta, która przyjdzie na ich miejsce "pewnie" będzie inna..rozpędzić tych nierobów w biretach SN i TK.. powołać trójki obywatelskie w ich miejsce..w końcu suweren czyli pis, się zna kogo wsadzić, kogo uniewinnić..czeka nas "ciekawa" przyszłość...dobrze, że ja już jestem u schyłku i tego nie będę widział..:(

słusznie to zauważacie...dłużej koryt już nie da się utrzymać, na pocieszenie dodam że takie plany były jeszcze za rzadów Olszewskiego ale niestety trwały zwiazek sprzedawszczyków na wiele lat oddalił widmo przemian politycznych w Polsce. Więc głowy do góry...oczyszczenie jest bolesne szczególnie dla tych co traca przywileje...pamiętaacie tekst powiedziany przez prominętnego emeryta "jak można wyżyć za 2.000,00pln?"/mies - właśnie ci "pokrzywdzeni" najbardziej teraz lamentują...

Coś wspomniałeś o korycie greg?Zobacz jak PiS pchal się do tego koryta żenada .A dziś ci sami ludzie oskarżają p.Frasyniuka o nie tykalnosc cielesną policjantów i straszą sądem.I jak Kaczyński i całe PiS teraz wygląda w konfrontacji z zamieszczonym zdjęciem poniżej?

 

wiadomosci.wp.pl/pis-atakuje-frasyniuka-nagraniem-policji-internauci-bezlitosnie-ich-wypunktowali-6132722

Poziom jaki zaprezentował  P. Frasyniuk to poziom bruku, podobnie jak i jemu hołdująa Gazeta "wybiórcza" tacy ludzie pod płaszczykiem slużby demokracji chronia interes - ale na pewno nie Polski, nie zapominajmy tego co się stało w Magdalece  oraz tego jaki w tamtych czasach miał udział Frasyniuk, Mchnik, Geremek oraz wielu innych z obozu UW...więc skoro nie rozumiesz tych historycznych zaszłości lepiej powstrzymaj się od takich górnolotnych komentarzy...

Ja komentuje obecne wydarzenia a Magdalenka to osobny temat na odrębną dyskusje podobnie jak Kaczynski ktory spał do południa kiedy Frasyniuk i inni byli pałowani.Albo Macierewicz który uciekł z Katynia zaraz po katastrofie rządowego tupolrwa.A Najlepiej podsumował obecnie rządzących nowy lider KOD-U nazywając ich"zorganizowaną grupą przestępczą"podoba mi się.

://www.wprost.pl/forum/10059603/Lider-KOD-Mamy-do-czynienia-ze-zorganizowan...

Aby komentować to co dzisiaj sie dzieje trzeba wiedzieć kto i czyj interes reprezentuje, "Magdalenka to układ", który ulega dzisiaj rozkładowi za sprawą PIS - i nie  jest to jak twierdzisz "odrębną sprawą"

KOD to mało autorytatywny wytwór, grupa krzykaczy  posród których są również ci mający konflikt z prawem...więc nie ma na co sie powoływać:) jeden z przykładów... http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lider-kod-kapeli-skazany-za-handel-kobiet...

Moja orietacja jest zgodna z moją hierarhią wartości, którą podziela zdecydowana wiekszość obywateli Tego Kraju,

W odróżnieniu od ciebie moje myślenie nie jest uwarunkowane żadnym prawem, u mnie ten proces cały czas zachodzi....

spontanicznie :)  ale nie martw się podobno ta cecha przychodzi z wiekiem... http://bibsy.pl/Z3NqlZhC/bibsy-pl

Strony

 

Reklama