Jesteś tutaj

Sylwester w Trzciance

Czy w tym roku w naszym mieście będzie jakaś impreza sylwestrowa? Np. koncert w Parku 1. Maja lub chociaż pokaz fajerwerków o północy?

A kto ma to zrobić i dla kogo? Jakie pieniądze ma to kosztować. Nikt za darmo nie wystąpi a słuchanie radia to chyba nie jest to o co chodzi. DJ czy zespoły w sylwestra, ochrona ognie to są bardzo duże pieniądze.  Trzy albo cztery lata temu byłem na takiej imprezie. Kilka niedopitych, większość mieszkańców przeszła tylko na ognie. Generalnie strata kasy.

Pytanie z czystej ciekawości, bo pamiętam, że przed laty organizowano tego dnia nieduże imprezy w Trzciance. Szkoda, że nawet tych sztucznych ognii nie będzie. Możnaby to zrobić dość tanim kosztem, a jednak mieszkańcy spotkaliby się razem w parku czy na jakimś placu i powitali wspólnie Nowy Rok. Małe wydarzenie, żeby mieszkańcy miasta byli razem, niekoniecznie drugie Beach Party ;)

Kiedyś za poprzedniego burmistrza były organizowane sylwestra w Parku 1 Maja.Ale potem obcieto mu kasę i się skończyło.W tamtym czasie burmistrz Czarnecki był radnym i nie wiem czy głosował za czy przeciw aby obciąć środki na ten cel.

Uważam, że to była głupota. Właśnie na takim sylwestrze byłem. Wywalanie kasy na pseudo wydarzenie dla kilku niedopitych to przesada. Jeśli robić to prawdziwą. Mała impreza robiona legalnie to jakieś 30 tyś. Zł. (Ognie, ochrona, służby, dobra muzyka)Za dużo pieniędzy w kasie miasta. Większość miast podobnej wielkości się wycofuje.

 

W takim bądź razie zrezygnujemy  z dożynek!Tam też można spotkać osoby pod wplywem.Wiem że to swieto plonów i jest wpisane w harmonogram imprez masowych miasta i gminy Tzcianka. Dlaczego nie nożna wpisać Sylwester a?Opłaca się organizowanie dożynki a sylwestra pod gołym niebem już Nie?W obu przypadkach są to imprezy masowe które muszą  być zabezpieczone.i należą się mieszkańca bez żadnej łaski.

Nie napisałem, że nie organizować w ogóle tylko w takiej postaci. Za taki substytut imprezy płaci się nie dużo mniej niż za porządną. Ognie - taka sama kwota, ochrona to samo. Jedynie dobry Dj trochę. Myślę, że nie będzie to droższe więcej niż 10000zł. Na dożynkach jest jednak więcej ludzi. Impreza o trochę innym charakterze. Myślęteż, że "wioskom" też się coś należy. Są takżę mieszkańcami tej gminy. Też odprowadzają podatki. Myślę, że nie ma więcej co wypisywać bo i tak post poszedł w innym kierunku. Zaraz zaczną się wyzywać od lewaków i prawaków.

Takie incjatywy powinny przede wszystkim wychodzic od burmistrza i radnych.A co mamy?biede w oświetleniu świątecznym miasta i żadnych imprez sylwestrowych już od lat.Ogólnie nędza.Burmistrz i radni nie robią nic w tym kierunku a żeby to zmienić.Wazne są tylko  inwestycje a przede szystkim polbrukowanie miasta i gminy na potęgę gdzie tylko się da.

Jeżeli miasto nic nie organizuje dla mieszkańców to mieszkańcy mogą zorganizować coś we własnym zakresie. Można skrzyknąć się tu przez internet, przynieść własne firewerki, szampana itp. Zawsze to jakaś alternatywa dla tych co nie idą na płatne imprezy.

O 16 jest msza w kościele a potem nabożenśtwo dziękczynno-noworoczne. To wystarcza, księża i kościół są organizatorami. W końcu mają kasę( na to co nie powinni mieć) a ja bardzo dobrze o tym wiem.

Strony

 

Reklama