Jesteś tutaj

Strefa płatnego parkowania

Trzcianka - Strefa płatnego parkowania

"...radni postanowili również wprowadzić strefę płatnego parkowania przy ul. Sikorskiego i Kościuszki od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00 do 16:00. Ustalono następujące stawki, za parkowanie do pół godziny 0,50 zł, przez godzinę 1 zł, za parkowanie w drugiej godzinie 1,20 zł, w trzeciej 1,40 zł, a w czwartej i każdej kolejnej godzinie 1 zł. Osoby niepełnosprawne i przewożące osoby niepełnosprawne oraz pojazdy oznakowane pogotowia energetycznego i gazowego zwolnione są z opłat."

Informacja pochodzi z facebook.com/GminaTrzcianka/

Ostatnio zobaczyłem jak auta zatrzymują się przy krawężniku w tkz. zjeździe na parking - lecz przed znakiem informującym "P". Wyskakują z nich babeczki i biegusiem do bankomatu ... operacja BŁYSK zajmuje w takim przypadku max. 2 minuty ;)
Pomyślałem sobie wtedy, że życie nie znosi ograniczeń i zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie ;)

....ale fakt - najbardziej parkomat podoba się osobom niezmotoryzowanym, lub patrząc po wpisach na FB zmotoryzowanym, kochającym Trzciankę lecz... przyjeżdżający tu do rodziny na święta ;)

...a wszystko zaczęło się od jednej przyczepy z reklamą firmy z Czarnkowa, której nie szło podobno usunąć ... przyczepy już nie ma - opłaty pozostały dla wszystkich... ;)

Ponoć była jakaś petycja kupców o wprowadzenie np.0,5h darmowego postoju oraz zmianę godzin płatnych od 8.00-14-00 - szczegółów za bardzo nie znam ale wiem, że odbiła się ona od Rady jak groch od ściany.

                       Z założenia nie jeżdżę po Trzciance samochodem, preferuję rower. No ale mogę sobie na to pozwolić. Wiem, że nie wszyscy są w tak komfortowej sytuacji, ale każdy ogląda świat przez swoje okulary.

                Z przyczepką stojącą tam faktycznie ciężko było walczyć.... Tym bardziej, że reklamowała ... Teraz nie stoi. Na placu więcej przestrzeni.... Osobiście mi to się podoba, a zdaje się, o to własnie chodziło...

Wystarczy zapłacić 160zł na miesiąc i może sobie znowu stać ta przyczepa. Dziwie się, że jeszcze nikt na to nie wpadł. Za bardzo rzucającą się w oczy reklamę to niewiele. Można nawet 40 ich postawić. Wtedy co powiesz? A gdyby była strefa ograniczonego postoju?

Na placu więcej przestrzeni. Dobre :)) Zapytaj co o tej przestrzeni sądzą okoliczni mieszkańcy, którzy nie mogą teraz zaparkować samochodu pod swoim blokiem. No zapytaj Frant! Zapytaj przy okazji okolicznych przedsiębiorców co o tym sądzą. Podoba ci się, że burmistrz i część radnych ma ich wszystkich w przysłowiowych czterech literach? Jak trzeba wspomóc różne inicjatywy to znają drogę!

Nie odstawiajcie szopki z powodu płatnego parkingu. Znajduje się w centrum miasta, jest miejscem strategicznym. Powinien być rotacyjny i funkcjonalny. Tak jest w każdym szanującym się mieście. Jeździmy wszyscy po kraju i za granicę. Płacimy za parkingi bez szemrania. Bez dyskusji. Cieszymy się, kiedy w ogóle znajdziemy tam miejsce. A u nas rodzieramy szaty, dzielimy włos na czworo, płaczemy, że tak drogo, że to i tamto. To już jest zawstydzające. Współczuję mieszkańcom oraz przedsiębiorcom. Musi się zmienić mentalność kierowców, którym żal 50 groszy na skok do bankomatu, albo do pobliskiego sklepu. Przykre. Stałe miejsca parkingowe dla mieszkanców to luksus, za który niestety też trzeba płacić. Może z ulgą, ale innego wyjścia chyba nie ma przy takim zagęszczeniu pojazdów.

                      Widocznie ktoś pożałował tych 160 zł... Z tą niemożliwością zaparkowania pod swoim blokiem to chyba trochę przesadzasz, z drugiej strony bloku jest wszakże spory parking... Wypowiadam swoje zdanie.

                   Co radni mają i gdzie to trzeba by ich zapytać. Faktycznie nie przemęczają się z wyrażaniem swoich opinii na tematy istotne dla mieszkańców. Bardziej interesuje ich działalność ich kółek czy stowarzyszeń, co niekoniecznie jest zadaniem radnych. Może więc dobrze byłoby przypomnieć im jakie są powinności spoczywające na przedstawicielach lokalnej społeczności i jakich to podjęli się obowiązków ....

Kiedy byłeś na tym nowym tylnym parkingu? Pojedź tam i chwilę poobserwój. Z założenia miał to być parking dla samochodów, które stoją dłużej i dla okolicznych mieszkańców. Raz że często nie ma na nim ani jednego wolnego miejsca, a dwa że parkują na nim ci, którzy podjeżdżają na killanaście, kilkadziesiąt minut. Czyli mamy problem z kolejnym parkingiem, którzy pęka w szwach. Parkomat?

...ale o czas, który nie jest wart żeby po nie sięgnąć ;)

Teraz żeby kupić papieroski lub wybrać pieniążki z bankomatu trzeba najpierw iść do parkomatu a potem do sklepu...i oooszzzz! no tak! drobne!...  

Masz rację , może i lepiej to rzucić w cholere - te papierosy...

Z tym zmienianiem mentalności kierowców to też bym uważał bo osobiście JA nie lubię być stawiany pod ścianę jak uczniak i usłyszeć od kogoś, że ktoś wie lepiej co jest dla mnie najlepsze... 

...innym argumentem ZA wprowadzeniem miał być argument, że stanąć tam mieli turyści... jakoś ich mało. Dodatkowo sezon turystyczny skończył się, więc...?

 

...dlatego jeżeli już to powinna również zminić się mentalność osób - choćby w tym przypadku odpowiedzialnych za wprowadzenie opłat na parkingu... przed taką decyzją powinno się zadać pytania najprostsze : 

np. 

PO CO TO ROBIMY ?

- bo chcemy usunąć przyczepę z reklamą...

CZY NIE MA INNYCH MOŻLIWOŚĆI ?

- Tak , np. wprowadzić strefę ograniczonego postoju

CZY ZMIANA BĘDZIE SŁUŻYĆ MIESZKAŃCOM ?

- jak widać po dyskusji - jest kolejna spora grupa niezadowolonych obywateli. 

 

Ale oczywiście, nie odbieram rządzącym prawa do rządzenia.

Uważali jak uważali, zrobili jak uważali ...  ;) 

 

Strony

 

Reklama